Logo Miejsko - Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Pasłęku
Powróć do: strona główna

Bank Żywności

Bank Żywności we współpracy z Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku realizuje działania mające na celu wsparcie osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej poprzez przekazywanie pomocy żywnościowej.

Program ma na celu ograniczenie ubóstwa i niedożywienia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. W ramach działań osoby zakwalifikowane do programu mogą otrzymywać artykuły spożywcze oraz korzystać z działań towarzyszących, takich jak warsztaty i działania edukacyjne wspierające gospodarowanie budżetem domowym i zdrowe odżywianie.