PROGRAM "POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU" NA LATA 2024-2028 - EDYCJA 2026

W dniu 24 lutego 2026r. została zawarta umowa w sprawie wsparcia finansowego w 2026r. na dofinansowanie zadania własnego realizowanego w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028 (Moduł 1 – Dla Dzieci i Młodzieży oraz Moduł 2 – Dla Osób Dorosłych) pomiędzy Wojewodą Warmińsko-Mazurskim w imieniu którego działa Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu wojewódzkiego w Olsztynie - Panem Adamem Żemis a Gminą Pasłęk reprezentowaną przez Panią Burmistrz Pasłęka - Panią Elżbietą Teresą Wasiuk
Zaplanowane środki na ten rok wynikające z umowy to 278 423zł stanowią 70,77% przewidywanego kosztu zadania, który wynosi 575 000zł.
Realizatorem Programu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku.
Pomocą przewidujemy objąć 820 osób, szczególnie dzieci, młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. Pomoc realizowana jest w formie zapewnienia posiłku w przedszkolach i szkołach, dla dorosłych w barze i w schroniskach, a także pomocy celowej finansowej na sporządzenie posiłku w domu.
Celem programu jest zapobieganie niedożywieniu mieszkańców naszej Gminy.



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!